Google Önbellek Kontrol - Google Cache Checker

تحسين محركات البحث

Google Önbellek Kontrol - Google Cache Checker


أدخل حتى 20 رابطًا (يجب أن تكون كل الروابط في سطر منفصل)معالجة...

عن الموقع Google Önbellek Kontrol - Google Cache Checker

Bu Google Page Cache Checker'ı kullanarak web sayfalarınızın Google'ın arama dizininde olup olmadığını öğrenin.

SEO Araçları tarafından hazırlanan bu Google Sayfa Önbelleği Denetleyicisi, web sayfalarınızın Google sayfa önbelleğini anında kontrol eder. Bu, web sitenizdeki sayfaların Google'ın arama dizinine dahil edilip edilmediğini kontrol etmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Bu araç, Google'ın böyle bir web sayfasının var olduğunu bilip bilmediğini ve bunu dizinlerine ekleyip eklemediğini size söyleyecektir, böylece bu, Google'ın arama sonuçlarında görünür hale getirilecektir.

Web sayfalarınızın Google'ın arama dizininde olup olmadığını öğrenmek için bu çevrimiçi Google sayfa önbellek denetleyici aracıyla istediğiniz zaman web sayfalarınızın Google sayfa önbelleğini kontrol etmekten çekinmeyin.

Çevrimiçi Google Sayfa Önbelleği Denetleyicisi, web sitesi sahipleri, web yöneticileri ve SEO uzmanları için son derece yararlıdır. Herhangi bir şey indirmenizi gerektirmez ve çevrimiçi olarak bağlı olduğunuz sürece her yerde kullanabilirsiniz. Sonuçlardan, ihtiyacınız olan kapsamlı bir analizi hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

GOOGLE SAYFA ÖNBELLEĞİ DENETLEYİCİSİ NASIL KULLANILIR?

Bu ücretsiz çevrimiçi araç, web sayfalarınızın Google tarafından önbelleğe alınıp alınmadığını hemen size bildirecektir. Bu Google Sayfa Önbellek Denetleyicisi aracını kullanmak için, lütfen sağlanan alana kontrol etmek istediğiniz web sayfası URL'sini girin ve ardından sistemimizin isteğinizi işleme alması için "Kontrol Et" düğmesini tıklayın. Sonuçları sadece birkaç saniye içinde üretecektir.

Bu Google web önbellek aracı, aynı anda birden çok URL (en fazla 5 URL) göndermenize olanak tanır, ancak her URL'yi tek bir satıra girmeniz gerekir.

NEDEN GOOGLE ÖNBELLEK DENETLEYİCİSİ'NE İHTİYACINIZ VAR?

Web sayfalarınızdan herhangi birinin Google tarafından önbelleğe alınıp alınmadığını size bildirmek için bir Google Önbellek Denetleyicisi'ne ihtiyacınız vardır. Önbellek, web belgelerini ileride kullanmak üzere geçici olarak depolamanın bir yoludur. Bu web belgeleri, resimler ve HTML kodu içerebilir. Önbellek, bant genişliği kullanımını azaltmak ve olası gecikmeleri ve sunucu yükünü önlemek için kullanılır. Başka bir deyişle, bir web önbelleği, içinden geçen farklı web belgelerini depolayabilir. Bu nedenle, belirli koşullar karşılanırsa, tüm sonraki isteklere önbellekten de izin verilebilir. En popüler önbellekleme yöntemlerinden ikisi Quickcache ve jpcache'dir.

Bir web sitesi sahibi veya web yöneticisi iseniz, bu Google web önbellek denetleyici aracı size çok yardımcı olabilir çünkü bu önbellek analizörü, Google tarafından önbelleğe alınan tüm web sitesi verilerinizi ve bağlantılarınızı size söyleyecektir. Bu nedenle, Google tarafından dizine eklenen tüm bağlantılar ayrıca önbelleğe alınmış URL'ler olarak da adlandırılabilir.

Bu Google önbellek denetleme aracı çok önemlidir çünkü arama motoru optimizasyonunda size çok yardımcı olabilir. Web sitenizi bir barındırma sunucusundan diğerine taşımak istemeniz durumunda, etki alanı DNS sunucusu adresinizi güncellemeniz gerekecektir ve bu tek başına güncellenmesi genellikle 24 ila 72 saat sürer. Bu süre boyunca, bir kullanıcı web sitenize erişmek isterse, Google'ın yapması gereken, web sitesinin yayında olduğu zamana benzer şekilde, kullanıcıyı önbelleğe alınmış bağlantılara yönlendirmektir. Bu nedenle, bu önbellek analiz aracı, site ziyaretçilerinizin web sitenize gerçekte çevrimdışı olsa bile erişmesine yardımcı olabileceği için çok önemlidir.

SEO uzmanları, belirli bir web sitesinin eksiksiz analizini içeren raporlar sunmak için bu Google önbellek denetleyicisini kullanabilir. Bu araçla, kullanıcının çok fazla zaman ve emekten tasarruf etmesini sağlar çünkü süreç çok kolaydır ve sonuçları anında alırsınız. Web sayfalarını manuel olarak kontrol etmenize gerek yoktur çünkü artık web sitenizi analiz edebilir ve en son değiştirildiği veya değiştirildiği zamana bağlı olarak her URL ile ilişkili olarak Google önbellek durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Size sağlanacak veriler gerçek zamanlı ve her bir önbelleğin tarihidir. Web sayfalarınızın sahip olabileceği sorunları veya sorunları kolayca belirlemenize yardımcı olabilir.

GOOGLE ÖNBELLEK DENETLEYİCİSİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Google, önbelleğe alınmış sürümü siteyi en son taradığında gösterildiği şekilde depolar. Bu nedenle, web sayfasının önbelleğe alınmış versiyonunun, arama sonuçlarında web sitesi adresine tıkladığınızda göreceğiniz mevcut web sayfasından farklı olduğu durumlar olacaktır.

Google robotları web sitenizi her ziyaret ettiğinde ve içeriği her taradığında, önceden dizine eklenmiş kopyayı önbelleklerinde saklar. Google Önbellek Denetleyicisi aracımız, Google'ın web sayfalarınızı önbelleğe alıp almadığını ve son içeriğin ne zaman güncellendiğini kontrol etmenize olanak sağlar. Bu aracın amacı, istediğiniz zaman önbelleğe alınmış kopyanızı kontrol etmenize izin vermektir.

Web siteniz için benzersiz ve taze içerik oluşturmanın, Google'da üst sıralarda yer almanın en iyi yollarından biri olduğunu biliyoruz. Ancak Google'ın web sitenizi tarayabildiğinden ve dizine ekleyebildiğinden emin olmak da önemlidir.

Google Spider web sitenizi tarayıp analiz ettiğinde, her web sayfasının anlık görüntüsünü alır ve bunları yedek olarak saklar. Böylece, zaman geldiğinde ve bir kullanıcı aramada bir anahtar kelime veya kelime öbeği aradığında, Google, aranan kelime öbeğiyle eşleşip eşleşmediğini görmek için önbelleğe alınmış sürümü kullanır. Her arama sonucu için, web sitesinin önbelleğe alınmış bir sürümüne bir bağlantı vardır ve bu daha sonra kullanıcıyı söz konusu web sitesinin önbelleğe alınmış web sayfasına yönlendirir. Bir web sitesinin bazı teknik sorunlar nedeniyle geçici olarak kapalı olması çok faydalıdır.

Google'ın web sitemizi gerçekten tarayıp taramadığını veya web sitemizin var olduğunu gerçekten bilip bilmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu Google Önbellek Kontrol aracını bulmanıza yardımcı olmak için ihtiyacınız olan şey budur. Bu size Google'ın web sitenizin en son önbelleğe alınmış sürümünü yaptığı tam zamanı ve tarihi sağlayacaktır.