Ters IP Etki Alanı Denetleyicisi - Aynı IP Adresi Kullanan Siteler - Reverse IP Domain Checker

Arama motoru optimizasyonu

Ters IP Etki Alanı Denetleyicisi - Aynı IP Adresi Kullanan Siteler


Bir URL girinTers IP Etki Alanı Denetleyicisi - Aynı IP Adresi Kullanan Siteler

Aynı IP Adresi Kullanan Siteler ve Ters IP arama aracına bir alan adı girin ve size girdiğiniz alanın IP adresiyle ilişkili tüm alan adlarının bir listesini gösterecektir. Ters Etki Alanı Araması ile, ilgili IP ile ilişkili etki alanlarını bulacaksınız. Aşağıya web sitesi adresinizi (URL) girerek öğrenin ve ardından "Ters IP Alanını Kontrol Et" düğmesini tıklayın.

TERS ETKİ ALANI ARAMA ARACI NASIL KULLANILIR?

Ters IP araması yapmak için arama tarayıcınızdan trkontrol.com adresine gidin ve 'Ters IP arama' simgesini bulun ve üzerine tıklayın. Veya daha kolay bir yol, trkontrol.com/reverse-ip-lookup/ adresini arama tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırmak olabilir .

Görüntüleme sayfası açıldığında, alan adını girin. Evet, IP adresini girmenize gerek yoktur; ters url arama yardımcı programı, girmiş olduğunuz etki alanının IP adresini bulacaktır. Bu IP adresini paylaşan tüm etki alanlarını listeler ve bunları görüntüler. Herhangi bir alan adına tıklayabilirsiniz ve siteyi açacaktır.

TERS ALAN ADI ARAMASININ KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Ters ip aramasını birden çok amaç için kullanabilirsiniz

  • Aynı IP adresinde barındırılan tüm alanları bulun.
  • Ters Etki Alanı araması, aynı IP adresini paylaşan tüm siteleri bilmenizi sağlar. IP adresi bilgileri görüntülenmez, yalnızca adresi paylaşan alan adları
  • Ters IP araması, bir rakibin IP adresinde barındırılan etki alanlarını bulmanızı sağlar.
  • Bu yardımcı program, rakiplerinizin web sitelerini kontrol etmek ve dinamik veya statik IP adresleri kullanıp kullanmadıklarını ve adresi başka kaç sitenin paylaştığını görmek için de kullanılabilir. trkontrol.com'da web barındırma hizmeti sağlayıcılarının kim olduğunu izleyebileceğiniz başka araçlar da vardır.
  • Ters IP adresi araması genellikle rakiplerinizin sahip olduğu diğer alanları bulur. Whois gizliliği durumlarında rakiplerinizin alan adlarına ait geçerli bilgiler olabilir.
  • Ters web sitesi arama tekniği, web sitesi barındırma sunucusuna saldırmak için de kullanılır.Örneğin, güvenli olan bir web sitesine saldırmak istiyorsanız, ters ip etki alanı kontrolü ile aynı web barındırıcısında barındırılan diğer web sitelerini aynı paylaşan tanıyabilirsiniz. IP adresi ile daha az güvenli siteyi bulup aynı sunucuya saldırabilir ve hedef sitenin güvenlik kontrollerini atlayabilir.

TERS IP ARAMASI NEDİR?

Web sitesi sahipleri IP adreslerini bilirler, ancak çoğu web sitesinin yaptığı gibi dinamik bir IP adresleri varsa. Paylaşılan IP adresini başka kimin kullandığını bilmiyorlar.

IP adresinizi başka hangi web sitelerinin paylaştığını bilmek istiyorsanız, bir ters IP arama aracı çalıştırmanız gerekir.

Ters IP adresi arama yardımcı programının yapacağı şey, dinamik IP adresinizi paylaşan web sitelerinin tüm alan adlarını listelemesidir. Bunu yapmak için, bir ters IP adresi araması yapmanız gerekecektir. Web sitenizin ziyaretçileri, web sitenizi internette bulmada sorun yaşadıklarından şikayet ettiğinde, bir ters IP arama komutu çalıştırılır.

Bir ziyaretçi şikayet ettiğinde veya web sitenizde bir hata aldığınızda, web barındırma hizmeti sağlayıcınızla iletişime geçer ve onlara sorunu anlatırsınız. Veya dinamik bir IP adresini paylaştığınız alan adlarını bulmak ve bu sitelerin çalışıp çalışmadığını görmek için bir ters IP adresi araması çalıştırırsınız.

İyi çalışıyorlarsa, sorunun yalnızca web sitenizde olduğunu bilirsiniz. Bu durumda, herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için web sitenizin HTML kodunu kontrol edeceksiniz. Web sitenizin kodu doğruysa ve IP adresinizi paylaşan diğer web siteleri düzgün çalışıyorsa, web sitenizdeki sorunu araştırması ve düzeltmesi gereken web barındırma hizmeti sağlayıcınızdır.

TERS ALAN ADI ARAMASI NEDİR?

Ters IP Araması olarak bilinen ters etki alanı araması tekniği, bir IP adresiyle ilişkili DNS kayıtlarını tanımlamak için kullanılan teknikle aynıdır. Web sitesi barındırma sunucusu, tek bir IP adresinden birden çok web sitesini barındırabilir. Bu teknik, paylaşılan barındırmada kullanılır ve Web sunucusunun mevcut DNS kayıtlarını bilmek için Etki Alanı geriye doğru arama tekniği kullanılır.