C Sınıfı IP Sorgulama - Class C Ip Checker

Arama motoru optimizasyonu

C Sınıfı IP Sorgulama - Class C Ip Checker

En fazla 40 Etki Alanı girin (Her Etki Alanı ayrı bir satırda olmalıdır)C Sınıfı IP Sorgulama - Class C Ip Checker

Diğer cihazlara internete bağlanan her cihaza benzersiz bir IP adresi atanır. Sistemlerin internet gibi dağıtılmış ağlarda birbirini bulması için, ağdaki her düğüme benzersiz bir adres atanır.

Bu adres genellikle "IP adresi" veya "IP" olarak bilinir. IP adresi, ağı ve ağın ana bilgisayarını tanımlayan iki alt adresten oluşan 32 bitlik bir ikili adrestir. IP adresi, ondalık biçimde bir (.) İle ayrılmış, 0 ile 255 arasında değişen dört sayı kümesinden oluşur. Örneğin, 192.68.100.4 geçerli bir IP adresidir.

IP ADRESİ SINIFLARI

Beş IP adresi sınıfı vardır:

A sınıfı

Bir adres sınıfının ilk biti her zaman 0'a ayarlanır. Adresin ağ kısmı için yalnızca yedi bit bırakır. A Sınıfı adresleri 0.0.0.0 - 127.0.0.0 aralığındadır. Bu, yalnızca 128 ağ numarası olabileceği anlamına gelir.

B sınıfı

B sınıfı bir adresin ilk biti her zaman 1'e ve ikinci bit 0'a ayarlanır. Bu, 16.384 ağa B sınıfı adresler atanabileceği anlamına gelir. Sayılar 128.0.0.0 - 191.255.0.0 aralığındadır.

C sınıfı

C Sınıfı adreslerin ilk iki biti 1'e ve üçüncü biti 0'a ayarlanır. Bu, 2.097.152 ağa bu adres sınıfına atanabileceği anlamına gelir. Sayılar 192.0.0.0 - 223.255.255.0 aralığındadır.

D Sınıfı

D Sınıfı adreslerin ilk üç biti 1'e ve dördüncü bit 0'a ayarlanmıştır. D Sınıfı adresler, çok noktaya yayın uygulamaları için kullanılır. Sayılar 224.0.0.0 - 239.255.255.255 aralığındadır ve çok noktaya yayın grupları için ayrılmıştır.

E sınıfı

E Sınıfı adresler deneme ve test için ayrılmıştır ve hiçbir zaman herhangi bir standart biçimde kullanılmamıştır.

C SINIFI IP NEDİR?

A ve B Sınıfı çok büyük ve orta ölçekli kuruluşlara atanmıştır. Sınıf C, küçük şirketlere atanan en popüler adres sınıfıdır ve en çok kullanılan IP adresleridir. Küçük ve orta ölçekli internet servis sağlayıcıları, müşterilerine atadıkları C sınıfı IP adreslerinden oluşan bir havuz satın alır. İnternet servis sağlayıcıları, müşterilerine dinamik (paylaşılan) IP adresleri sağlar. Bunun nedeni, paylaşıldıkları için daha ucuz ve daha popüler olmalarıdır. İkinci olarak, IP adresleri atanan kullanıcılar bunları 7/24 kullanmazlar. Dolayısıyla, bir kullanıcı bir web sitesini işaret ettiğinde veya hiç trafik olmadığında, IP adresleri diğer kullanıcılara ve web sitelerine atanır.

C sınıfı dinamik IP adreslerinin artıları, ucuz olmaları ve internetin yoğun kullanıcısı olmayan web siteleri ve kullanıcılar için daha uygun olmasıdır. Evinizde WiFi paylaşan beş kişi varsa, size dinamik bir adres atanacak ve interneti kullanmadığınız zamanlarda adresiniz yalnızca oturum açan başka bir kullanıcıya atanacak. İnterneti tekrar kullandığınızda, siz farklı bir IP adresi atanacaktır. Bu IP adresi, internet servis sağlayıcınızın satın aldığı mevcut C sınıfı IP adresleri havuzundan atanacaktır.

Dinamik C sınıfı IP adresleri birden çok düğüm arasında paylaşıldığı için bunlarla ilişkili tehlikeler vardır. Web sitenizin dinamik bir C sınıfı IP adresi varsa, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını etkileyebilir ve SEO çabalarınız boşa gidebilir. Sizinle aynı IP adresini paylaşan bir web sitesi kara listeye alınırsa, web siteniz de kara listeye alınabilir. Bir arama motoru bir web sitesini kara listeye aldığında olur. Bir web sitesini yalnızca alan adına göre değil, aynı zamanda IP adresine göre de kara listeye almaz. Arama motorları, bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, bunu IP adresi ile yapar, çünkü IP adresi, alanın benzersiz tanımlayıcısıdır. İnternet servis sağlayıcıları bu olasılığı öngörür ve bir web sitesi kara listeye alınırsa, aynı dinamik C sınıfı IP adresini paylaşan diğer web sitelerine yeni IP adreslerini yeniden atarlar.

İnternet servis sağlayıcıları, barındırma hizmeti sağlayıcı sistemlerinin 'temiz' kalmasını ve kötü niyetli saldırılardan etkilenmemesini sağlamak için güvenlik duvarlarını ve diğer gerekli uygulamaları ve donanımı kurarlar. Bilgisayar korsanları ve diğer kötü niyetli kişiler sürekli olarak web sitelerine girmeye ve onlara zarar vermeye çalışırken internet servis sağlayıcıları ağlarını ve barındırma hizmetlerini korumak için önlemler almak zorunda kalıyor.

C SINIFI IP DENETLEYİCİSİ

Web siteniz için yeni bir barındırma hizmeti satın aldıysanız, hangi web sitelerinin aynı C sınıfı IP adresini paylaştığını bilmek isteyeceksiniz. Çünkü büyük olasılıkla web sitenize bu IP adresi sınıfı atanmış ve bu adres diğer web siteleriyle paylaşılıyor.

trkontrol.com'dan toplu IP denetleyicisi kullanabilirsiniz. Arama tarayıcınızdan trkontrol.com adresine gidin ve 'C Class IP Sorgulama' simgesine gidin ve tıklayın. Veya https://www.trkontrol.com/c-sinifi-ip-kontrol adresini arama tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

Görüntüleme sayfasında, en az iki ve en fazla yirmi alan adı girmelisiniz. Alan adlarını girdikten sonra 'Şimdi Kontrol Et' düğmesine tıklayın. Yardımcı program testi çalıştıracak ve sonuçları döndürecektir.

Sonuçlarda, girmiş olduğunuz ana bilgisayar adlarını gösterecek ve her ana bilgisayar adına karşı IP adreslerini, Sınıf C'yi ve durumu gösterecektir.

Sonuçlar size aynı C sınıfı IP adresini paylaşan ana bilgisayarları gösterecek ve durum 'geçerli' ise her şey yolunda demektir. Bu yinelenen IP adresi denetleyicisi, hangi web sitelerinin aynı IP adresini paylaştığını bilmek için kullanışlıdır.

trkontrol.com'daki bu şık aracı, istediğiniz zaman bir C sınıfı IP adresi kontrolü çalıştırmak için istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, toplu bir IP kara liste denetleyicisi çalıştırabilirsiniz. Bu kontrolü internetteki bazı sitelerden çalıştırabilirsiniz. Bu test, web sitelerinin temiz olup olmadığını ve bunları virüslerden, istenmeyen postalardan ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için kullanılan araçların olup olmadığını gösterecektir.