Alexa Rank Checker - Alexa Rank Kontrol

Search Engine Optimization

Alexa Sıralama Kontrol - Alexa Rank Checker


Enter a URLAbout Alexa Sıralama Kontrol - Alexa Rank Checker

WEB SİTESİ İÇİN ALEXA SIRALAMA KONTROLU

Amazon.com'un sahibi olduğu Alexa, çeşitli araç çubukları ve web tarayıcı uzantıları aracılığıyla web'den topladığı bilgilere dayalı olarak web trafiği verilerini ve diğer pazarlama ölçümlerini sağlayan bir web analizi şirketidir.

Alexa bir dizi hizmeti çalıştırsa ve hatta geçmişte bazı önemli projelerde yer almış olsa da (Wayback Machine'in oluşturulması için temel teşkil eden bir veritabanı sağlamak gibi), en çok dikkat çeken hizmeti veya aracı "Alexa Rank".

Şimdi, "Alexa Sıralaması", web sitelerini popülerlik sırasına göre sıralayan bir ölçümdür. Kullanımla ilgili olarak İnternet'teki en popüler web sitelerinin bir listesini oluşturmak için web trafiği verilerini kullanan küresel bir sıralama sistemidir.

Bu liste dünyadaki TÜM alan adlarını içermez, ancak milyonlarcasını içerir. Alexa'da Rank'a bir alan adının dahil edilmemesinin (genellikle otomatik olarak) tek nedeni, onu ziyaret eden veya kullanan kişi sayısı açısından yeterince popüler olmamasıdır.

Alexa'ya göre, bu sıralama "bir web sitesinin son 3 ayda web'deki diğer tüm sitelere kıyasla ne kadar iyi performans gösterdiğine] dayanmaktadır.

Web Alexa web sitelerinin nasıl olduğuna gelince, bir web sitesi ne kadar popülerse, sıralaması o kadar düşük olur. Evet normaldir! Bu, Alexa'da "1" olan web sitesinin, örneğin "100.000" olan web sitesinin aksine en çok ziyaret edilen web sitesi olduğu anlamına gelir.

Bunu eve geri getirelim:

Bizim aracı, Alexa Rank Checker (Küçük SEO Araçları tarafından) kolayca internette herhangi bir web sitesinin Sıra Alexa kontrol yardımcı olur. Aracı güvenilir olacak şekilde geliştirdik, bu da doğrudan Alexa'nın web motorlarından alınan doğru ve anlaşılır sonuçlar vereceğine güvenebileceğiniz anlamına gelir.

Küçük SEO Araçları'ndan Alexa Checker hakkında çok sonra daha fazla konuşacağız , ancak aracımızın sunduğu verileri en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olmak için, önce Alexa Ranking'in nasıl çalıştığını ve hatta ilk etapta neden kontrol etmeniz gerektiğini görelim.

ALEXA SIRALAMASI NASIL ÇALIŞIR?

Alexa.com'a göre, "Trafik sıralaması, milyonlarca Alexa Araç Çubuğu kullanıcısından elde edilen üç aylık toplu geçmiş trafik verilerine ve diğer çeşitli trafik veri kaynaklarından elde edilen verilere dayanmaktadır ve sayfa görüntülemeleri ile kullanıcıların (erişim) birleşik bir ölçüsüdür. . "

Bu, sıralamanın, bir sitenin tahmini günlük tekil ziyaretçi ortalamasını ve son 3 aydaki tahmini sayfa görüntüleme sayısını birleştiren özel bir metodoloji kullanılarak hesaplandığı anlamına gelir. Alexa, şirket tarafından sağlanan bir araç çubuğunu kullanan web'deki milyonlarca kullanıcıdan veri toplar.

Alexa araç çubuğuna, Alexa'nın web sitesinin yanı sıra Chrome, Firefox ve Internet Explorer'daki tarayıcı uzantıları aracılığıyla erişilebilir.

Alexa'nın bu istatistikleri alabilmesi için kullanıcıların Alexa araç çubuğunu tarayıcılarına yüklemeleri gerekir.

Araç çubuğunu kuran ve kullanan HER İnternet kullanıcısı (şimdiye kadar) olmadığı için, çoğu insan Alexa Rank'ı çok fazla tartmama eğilimindedir. Hatta Alexa, "Alexa'nın trafik tahminleri ve sıralamalarının, tüm internet kullanıcılarının bir örneği olan küresel veri panelimizdeki insanların gezinme davranışına dayandığını" bile kabul ediyor .

Bununla birlikte, Alexa'nın sağladığı veriler çoğu durumda bir web sitesinin ne kadar popüler olduğu konusunda "genel" bir fikre sahip olmanıza yardımcı olabilir, bu nedenle hala yararlı olduğu düşünülmektedir. Peki öyleyse neden bu tür verileri kontrol etmelisiniz? Bunun için neye ihtiyacın var? Şimdi bunu tartışalım.

ALEXA SIRALAMASINI NEDEN KONTROL EDİLİR?

Alexa'nın ifade ettiği gibi, "bir web sitesinin son 3 ayda web'deki diğer tüm sitelere göre ne kadar iyi performans gösterdiğini" öğrenirsiniz.

Alexa Rank verileriyle yapabileceğiniz dört önemli şey:

  • Kendi Kendine Analiz: Bir blog yazarı veya web sitesi sahibiyseniz, sitenizin Alexa Sıralamasını bilmek önemlidir çünkü bu, web sitenizin İnternette ne kadar popüler olduğu konusunda size net bir fikir verir. Verileri, sitenizin trafiğini iyileştirmenin en iyi yolları veya rekabeti geride bırakmak için en stratejik hareketler konusunda strateji oluşturmak için kullanabilirsiniz. Ve evet, sitenizin ilerlemesini takip etmenin bir yolu olarak düzenli olarak Alexa Web Sıralamasını kontrol edebilirsiniz, bu popülerliği kaybetmek veya kazanmak anlamına gelebilir. Tabii ki popülerliğini kaybettiğini fark ederseniz, hızlı bir şekilde düzeltebilirsiniz.
  • Rekabet Analizi: Alexa, rekabetçi bir zeka aracı olarak hizmet edebilir. Bu, verilerle, rakip bir web sitesinin çektiği trafiğin kapsamını bilmek için rekabetçi bir analiz gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. Hatta web popülerliği açısından birbirinize karşı nasıl olduğunuzu bilmek için web sitenizi büyük rakiplerinkiyle karşılaştırabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Dikkat çekici aracımız Alexa Checker, tek seferde birden fazla web sitesinin Alexa site bilgilerini kontrol etmenize izin verdiği için bunun için harika.
  • Pazarlama Analizi: Bir reklamverenseniz, Alexa Rank size bir web sitesinin ne kadar popüler olduğuna dair bir fikir verir, böylece sitedeki reklamlarınızı hedefleyip hedeflemeyeceğinizi ve ne pahasına olduğunu bilirsiniz. Aslında Alexa'da Sıralama, hedeflenen web sitelerinin pazarlama potansiyelini belirlemek için reklam verenlerin göz önünde bulundurduğu faktörlerden biridir.
  • "Kim Kimdir" Analizi: Alexa Rank, web sitelerini "Global", "Ülke" ve "Kategori" olarak sınıflandırır. "Ülke" ve "Kategori" sıralamasıyla, o ülke veya sektördeki en çok ziyaret edilen web sitelerine göre belirli bir ülke veya sektördeki "kimin kim olduğunu" öğrenebilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin ve rakip web sitelerinin ülke ve kategori başına nasıl sıralandığını da görebilirsiniz.