Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi - Keyword Density Checker

optimisation du moteur de recherche

Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi - Keyword Density Checker


Entrez une URLSur Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi - Keyword Density Checker

Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi, web sayfanızın anahtar kelime yoğunluğunu analiz etmenize yardımcı olacaktır. Metin veya Sayfa URL'si girin ve aracımız, tıpkı bir arama motorunun yapacağı gibi metninizin yoğunluğunu analiz edecektir.

EN İYİ ARAMA PERFORMANSI İÇİN ANAHTAR KELİME YOĞUNLUĞU

Bir anahtar kelimenin web sayfanızda görünme yüzdesinin o sayfadaki toplam kelime sayısına kıyasla sayfanın sıralamasını etkileyebileceğini biliyor muydunuz?

Elbette öyle ve buna "Anahtar Kelime Yoğunluğu" deniyor.

Bir anahtar kelimeden veya kelime öbeğinden çok fazla bahsederseniz, arama motorları muhtemelen sitenize kaşlarını çatacaktır. Gerektiğinden biraz daha az yapın ve arama motorları sayfayı söz konusu anahtar kelime için sıralamak için yeterli sinyal alamayabilir.

Basitçe ifade etmek gerekirse, en iyi arama performansı için anahtar kelime yoğunluğunuzu tam olarak almanız gerekir. Çok fazla değil, çok az değil!

Ancak, anahtar kelimelerin bir web sayfasında veya blog gönderisinde kaç kez göründüğünü hesaplamaya nasıl başlayabilirsiniz? Hatta bunu doğru bir şekilde yapabilir misin?

Güvenilir bir araçtan yardım almanız gerekecek. İşte bu yüzden, bu SST'nin Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisini yarattık.

ANAHTAR KELİME YOĞUNLUK KONTROL ARACI HAKKINDA

Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi, yalnızca herhangi bir web sayfasının anahtar kelime yoğunluğunu hesaplamak amacıyla oluşturulmuş bir araçtır.

trkontrol.com'daki geliştirme ekibi, bazı pazarlamacıların, farkında olmadan bile içeriklerini bir sürü anahtar kelimeyle doldurduğunu öğrendikten sonra aracı oluşturdu. Google, içeriğinizi anahtar kelimelerle gereksiz yere sıkıştırmanızı istemediğinden, bu onların web sitelerini sıkıntıya soktu.

Bu araç, bu sorunu mükemmel bir şekilde çözer. URL'sini kullanarak tüm bir web sayfasını veya kopyalayıp yapıştırarak bir metin parçasını analiz etmenize olanak tanır.

Anahtar kelime yoğunluğunu hesaplamanın en basit yöntemi genellikle bir metinde belirli bir anahtar kelimenin kaç kez geçtiğini metindeki toplam kelime sayısına bölmek ve ardından yüzdenizi elde etmek için sonucu yüz ile çarpmaktır.

Ancak Anahtar Kelime Yoğunluğu aracımız, anahtar kelime yoğunluğunu hesaplamaktan daha fazlasını yapar. Aslında analiz edilen sayfada veya metinde kullanılan TÜM en iyi anahtar kelimeleri kontrol eder ve analiz eder ve size daha iyi SEO performansı ve etkili içerik optimizasyonu için aşağıdaki ölçümleri gösterir:

  • O sayfadaki toplam anahtar kelime sayısı.
  • Bir URL'yi analiz ediyorsanız sayfa yükleme süresi.
  • Analiz edilen sayfada veya metinde kullanılan tüm anahtar kelimeleri ayrıntılandıran bir etiket bulutu.
  • İçerikte en çok kullanılan anahtar kelimeler, sıklık sayıları ve anahtar kelimelerin bir başlığı, açıklaması veya <H *> olup olmadığını gösteren göstergeler.
  • İncelenen içerikte kullanılan her bir anahtar kelime veya kelime öbeği için, kullanım sıklığı ve kullanım yüzdesi dahil anahtar kelime yoğunluğu. Bu hesaplamalar, tek kelimeli anahtar kelimelerin, iki kelimeli anahtar kelimelerin, üç kelimeli anahtar kelimelerin ve dört kelimeli anahtar kelimelerin azalan eğimlerine göre bölünmüştür.

Bu tür karmaşık bir analiz, içeriğinizde kullanılan anahtar kelimelerin oranını ve toplamını kolayca tanımlamanıza ve tanımanıza olanak tanır.

ANAHTAR KELİME YOĞUNLUK KONTROL CİHAZI NASIL KULLANILIR?

Ücretsiz çevrimiçi anahtar kelime yoğunluğu hesaplayıcımızı kullanmak, iki basit adımda iki düğmeyi tıklamak kadar basittir:

Adım # 1: Şu anda bulunduğunuz bu sayfada (https://www.trkontrol.com/anahtar-kelime-yogunluk-denetleyicisi/) , analiz etmek istediğiniz sayfanın URL'sini girin. 

Adım # 2: İsteğinizi çalıştırmak için "Gönder" i tıklayın.

Bunu yaptıktan sonra, anahtar kelime yoğunluğu analiz aracımız tüm anahtar kelime verilerini web sitenizden veya içerik parçasından hemen alır ve bunları tablo biçiminde görüntüler.

Unutmayın, bu aracı sadece kendi web sayfalarınızı değil, aynı zamanda ne yaptıkları hakkında bir fikir edinmek için rakiplerinizi de analiz etmek için kullanabilirsiniz.

Bir anahtar kelime yoğunluğu kontrolü yaptıktan sonra, hedef anahtar kelimelerinizin görünme yüzdesinin çok düşük veya çok yüksek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durumda içeriği gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

ANAHTAR KELİME YOĞUNLUĞU ARAMA İÇİN EN İYİ UYGULAMALAR

Anahtar kelime yoğunluğu, arama motoru optimizasyonunun temel bir parçasıdır, bu nedenle nasıl çalıştığını anlamak önemlidir.

Birincisi, çoğu insan şu soruyu sorar:

"Anahtar kelime yoğunluğu sıralamayı etkiler mi?"

Google'dan veya başka herhangi bir büyük arama motorundan, anahtar kelime yoğunluğunun sıralamayı etkilediğini açıkça belirten resmi bir açıklama yok. Ancak, belirli bir anahtar kelimeyi içeren bir web sayfası olmadan, arama motorlarının, hedef anahtar kelime olsa bile, anahtar kelime için böyle bir sayfayı sıralaması kesinlikle mümkün değildir.

Başka bir deyişle, bir sayfanın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) görünmesi için * anahtar kelimeler * önemlidir. VE anahtar kelimelerin olduğu yerlerde, anahtar kelime yoğunluğu doğal olarak mevcut olmalıdır.

Yani sorulması gereken asıl soru şunlar olabilir:

"Daha iyi sıralama için en iyi anahtar kelime yoğunluğu nedir?"

Yine, daha iyi sıralama için tam veya ideal anahtar kelime yüzdesi yoktur.

Bunun yerine, uzmanlar (ve Google) içeriğinizi doğal bir dilde yazmanızı önerir; diğer bir deyişle, yoğun anahtar kelime sıkıştırması olmadan. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizi ilgili uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve Latent Semantic Indexing (LSI) anahtar kelimelerle birlikte doğal, bağlamsal anlamda uygulamak en iyi sonucu verir.

İçeriğinizi doğal bir dil kullanarak oluşturduktan sonra, anahtar kelimelerle aşırı doldurulmadığından emin olmak için onu analiz etmek için Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicisi'ni kullanabilirsiniz.

Anahtar kelime doldurma, spam içerikli bir uygulama ve Google'ın web yöneticisi yönergelerinin ihlali olarak kabul edilir ve bu tür eylemlere yanıt olarak, arama motoru, kuralları ihlal eden sitelerin sıralamalarını esasen düşürür.

Ücretsiz Anahtar Kelime Yoğunluğu Denetleyicimiz, içeriğinizin anahtar kelimelerle doldurulup doldurulmadığını size göstermede yararlı olabilir. Tipik olarak, bunu "Anahtar Kelime Yoğunluğu" tablosunun altındaki anahtar kelime kullanım yüzdesine bakarak değerlendirebilirsiniz.

Bazı anahtar kelimelerin zaten çok kez bahsedildiğinden özellikle endişeleniyorsanız, bu ücretsiz anahtar kelime yoğunluğu analizcisini kullanarak kaç kez göründüklerini görün ve yapabileceğiniz en iyi şekilde azaltın.

Etkili bir çözüm, hedef anahtar kelimelerinizi metninizin sayfa gövdesinde doğal olarak belirtmek ve ardından aynısını meta başlığına, açıklamaya, H1'e ve muhtemelen URL'ye eklemektir.

Aracımız, başlık etiketleri içindeki içerikle birlikte içeriğin sayfa gövdesinde bulunan metni analiz eder.

SORUMLULUK REDDİ: İÇERİĞİNİZİ SAKLAMAYIZ VEYA GÖRÜNTÜLEMEYİZ

Aracımız, sayfanın URL'sini kullanarak içeriği doğrudan bir web sayfasından incelemenizi sağlar.

Bu sizin için geçerliyse, kategorik olarak içeriğinizi saklamadığımızı veya görüntülemediğimizi belirtmek istiyoruz. Gizliliğiniz bizim için çok önemlidir ve bunu kabul ediyoruz.