E-Posta Gizliliği- Email Privacy

E-Posta Gizliliği- Email Privacy
E-Posta Gizliliği- Email Privacy

Bir e-posta adresi vermek, web sitelerini ve web yöneticilerini oldukça savunmasız hale getirir. E-posta adresi arama, belirli bir web sitesinde bulunan e-posta adresini ararken, web sitesi sahiplerine ve SEO'lara tam güvenlik sağlamak için yardımcı olan araçtır. E-posta bulucu, web yöneticilerinin beklenmedik durumlara yol açabilecek gizlilik endişelerini gidermelerine yardımcı olur.

Birçok neden, web sitesinde bir e-posta kimliği girilmemesi gerektiği gerçeğini desteklemektedir. Birincil nedenlerden biri, bilgisayar korsanlarının ve spam gönderenlerin e-posta kimliğimizi siteden alıp yasadışı amaçlarla kullanabilmesidir. Bir e-posta adresi araması kullanarak, sitede e-postayı hızlı bir şekilde arayabilir ve ardından onu gizlilik sorunları ile ilgili herhangi bir e-postadan koruyabilir ve e-postanızı tamamen güvenli hale getirebilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) açısından da herhangi bir web sayfasında e-posta adresi vermemeniz önerilir. Spam gönderenler yanlış, yasa dışı stratejilerinde e-posta kimliği sağlama uygulamasını kullanabilir. Bu nedenle, e-posta kimliğinizi her durumda web sitesinde gözden uzak tutmanız önerilir.

İnsanlar genellikle e-posta adresini bulmak için en kolay yaklaşımı kullanır. E-posta adresi arama veya e-posta bulucu, belirli bir URL'de e-posta kimliğini aramak için sıklıkla kullandıkları araçtır. Web sitelerinde bir e-posta kimliği olduğunu öğrendikten sonra, kimliği kaldırmak ve web sitelerini güvenli ve güvenli hale getirmek için gerekli değişiklikleri yapabilirler.

TRKONTROL'DAN WEB SİTESİ E-POSTA ADRESİ BULUCU

trkontrol, e-posta adresini saniyeler içinde bulmanızı sağlayan son teknoloji ürünü bir e-posta adresi arama aracı sunuyor. E-posta adresi arama veya e-posta bulucu, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir ve ücretsiz olarak çalışır ve bu da onu en sevdiğiniz araç haline getirir. Bu süper kullanışlı e-posta adresi arama aracını kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey iyi bir internet bağlantısı ve e-posta adresini bulmak istediğiniz sayfa URL'sidir. URL'yi verilen metin kutusuna girin ve ardından 'Gönder' düğmesine tıklayın. Gönderdikten sonra, e-posta adresi bulucunun e-posta adresini aramasını bekleyin. Birkaç saniye içinde, URL'yi sağladığınız web sitesinin bir e-posta kimliği olup olmadığını gösteren sonuçları alacaksınız.

Web sitesinde verilen herhangi bir e-posta yoksa, 'E-posta Bulunamadı' durumunu alırsınız. Bir e-posta varsa, o zaman size gösterilecektir.

NEDEN WEB SİTESİ E-POSTA ADRESİ BULUCUYU KULLANMALISINIZ?

E-posta adresini bulmak söz konusu olduğunda, e-posta adresi araması, bir web sitesinin e-posta kimliğine erişmenizi sağlayan değerli bir araç olarak hizmet eder. Ancak, iki ucu keskin bir kılıç görevi görür. Web yöneticilerinin web sitelerini optimize etmek için kullanabilecekleri aynı araç, sitede verilmişse, bir web sitesinin e-postasına erişmek için bilgisayar korsanları ve spam gönderenler tarafından kullanılabilir. Tam da bu nedenle, web sahipleri, halkla etkileşimde bulunmaları için daha büyük bir fırsat olacağı gerçeğine rağmen, çoğunlukla e-posta adreslerini herkese açık olarak vermemeyi tercih ediyor.

E-posta Gizliliği, SEO Araçları tarafından oluşturulan en gelişmiş ve kullanışlı SEO araçlarından biridir. Genellikle kullanıcılar çeşitli nedenlerle bir web sitesinin e-postası hakkında bilgi edinmenin kolay bir yolunu ararlar. Ancak, iyi nedenlerden ötürü, bir e-posta kimliğinin yasa dışı amaçlarla saldırıya uğrayabileceği veya spam gönderilebileceği için bir web sitesinde belirtilmemesi gerektiğine inanılmaktadır. Bu nedenle, e-posta adresi arama, web sitesi sahiplerinin web sitelerindeki e-posta adreslerini bulmalarına ve herhangi bir e-posta gizlilik sorununu önlemek için gerekli değişiklikleri yapmalarına olanak tanıyan bir araçtır.

FARKINDA OLUN, E-POSTA GİZLİLİĞİNİZİ KORUYUN

Tüm e-posta servis sağlayıcıları, kullanıcılarına e-posta gizliliklerini korumalarını hatırlatmaya devam ediyor. E-posta kimliğinizi dikkatlice korumak için şifrenizi düzenli olarak değiştirmeye devam etmelisiniz. İstenmeyen e-postalara tıklamayın, hatta onları bildirmekten kaçının. Bununla birlikte, birçok kişi tavsiyeye uyma konusunda dikkatsizdir.

Aynı şey web yöneticileri için de geçerli, hepsi web sitesinde e-posta kimliğinin gösterilmesinin oldukça riskli olabileceği ve kötüye kullanılabileceği gerçeğine fazla dikkat etmiyor. Bir e-posta sağlamamak idealdir, ancak bir e-posta adresi gösterme ihtiyacıyla karşılaşırsanız, web sitenizle doğrudan ilişkili olmayan ve hiçbir durumda ona zarar vermeyecek bir e-posta adresi verin.