Çevrimiçi Site Ping Atma Aracı - Online Ping Website Tool

Arama motoru optimizasyonu

Çevrimiçi Site Ping Atma Aracı


Blog url'nizi girin


Blog adınızı girin


Blogunuzun güncellenmiş url'sini girin


Blog RSS beslemenizin url'sini girinİşleniyor...

Çevrimiçi Site Ping Atma Aracı

ÜCRETSİZ PİNG ARACI

Ücretsiz Ping Aracı: Yeni İçeriği Hızlı ve Kolayca Dizine Ekleyin

Web sitenizi veya en yeni blog gönderisinin doğrudan bağlantısını girin. Web sitenizin yapısını en iyi tanımlayan kategoriyi seçin. "Şimdi Ping Gönder" i tıklayın. Arkanıza yaslanın ve bu harika ücretsiz ping aracının tüm işi sizin için yapmasını izleyin!

PİNG TESTİ

Bilgisayarınızın bir ağa bağlı olup olmadığını kontrol etmek için bir ping testi kullanılır. Genellikle bir bilgisayarın internete bağlı olup olmadığını kontrol etmek için kullanılır. Ayrıca, kontrol ettiğiniz bilgisayarın internete bağlı olup olmadığını ve iki bilgisayar arasındaki gecikmeyi de belirler. Ping testini çalıştıran bilgisayar ile sunucu arasındaki gecikmeyi kontrol etmek için bir sunucuya ping testi yapılır.

Bilgisayardan anlayan kişiler, çalıştırmak için bir yardımcı program veya araç kullanmadan ping testinin nasıl çalıştırılacağını bilirler. Bilgisayarlarındaki komuta gidecek ve ping komutunu girecek ve içindeki herhangi bir web sitesini adlandıracaklar. Sonuç, web sitesi ile bir paket alışverişi yapmak için gereken milisaniyeleri gösterecektir. Dört sonuç görüntüler.

Bazı internet hız testleri, bir sunucuya bağlantı kurarken ping işleminin sonuçlarını da gösterir. İyi bir internet hız testi, üç veya dört sunucuyla bağlantı kurmaya çalışacaktır. En düşük bağlantı süresine sahip sunucu internet hız testini çalıştırmak için kullanılır.

PİNG TESTİ VE YÜRÜTME

Ping testi, erişmeye çalıştığınız bir ana bilgisayarın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanılır. Sorun giderme ve yanıt süresini kontrol etmek için kullanılır.

Microsoft Windows, ping'i çalıştırmak için bir ping test komutuna sahiptir. IP adresini veya etki alanı adını girerek bağlanmak istediğiniz ana bilgisayarı tanımlamanız yeterlidir. Komut istemine gidin ve şunu girin: ping yahoo.com veya ping 198.178.01.123 girin. Her iki komut da çalışacaktır. Bağlantıma ping atmak için bir Windows komutu çalıştırabilirsiniz.

MİCROSOFT WİNDOWS PİNG TESTİ SONUÇLARINI YORUMLAMA

Microsoft Windows'da dört mesaj döndürülür; onay, bayt cinsinden boyut, yaşam süresi ve süresi (TTL). Yaşam süresi veya TTL 1 ile 128 arasında değişen bir sayı olacaktır. Döndürülen sayı 128 ise bu, her iki bilgisayarın da aynı ağda olduğu anlamına gelir. TTL, sunucuya ulaşmak için yapılan ağlar arasındaki atlama sayısını gösterir.

Ping, bir 'istek zaman aşımına uğradı' döndürürse, bu, diğer bilgisayarla bağlantı kurulamadığı anlamına gelir. Oluşabilecek başka bir hata da 'www.misample.com bilinmeyen ana bilgisayar çözümlenemiyor. Ana bilgisayar adının yanlış yazıldığını veya internette bulunmadığını gösterir.

Büyük bir kuruluşun veya büyük bir çağrı merkezinin BT kurulumunu yöneten BT yöneticilerinin aradığı şey ping sonucunun zamanıdır. 200 ila 400 ms'lik bir süre, ortalama bir süre olarak kabul edilir. 400 ms'nin üstü zayıf bir zaman olarak kabul edilir ve 200 ms'nin altı, ortalamanın üstü veya iyi bir zaman olarak adlandırılır.

Ping testi ve zaman, bulut bilişimin ortaya çıkışından bu yana BT topluluğu arasında önem kazanmıştır. Bazı büyük kuruluşlar bulut bilişim kullanıyor ve ping süresinde herhangi bir gecikme istemiyorlar. Bağlantının, bulut bilişimi kullanmadıkları zamanki gibi anında ve kesintisiz olmasını istiyorlar.

Günümüzde internet dünyasında ping testi kullanımı artmıştır. Web sitesi yöneticileri, kendi iş kategorilerindeki sunucularda arama yapmak için bir ping testi çalıştırmak ister. Örneğin, bir blog sitesi, blog sitesinin blog hizmeti sunucularına ne kadar hızlı bağlandığını görmek isteyecektir. Çeşitli web sunucuları, bu kategorilerdeki web sitelerini barındıran farklı web sunucusu kategorilerine hizmet sağlar. İnternetin son on yılda olağanüstü bir şekilde genişlediğini ve gelecekte pes etmeden genişlemeye devam ettiğini biliyoruz. Bu nedenle, küresel bir ağı yönetmek, yükü paylaşmak için bazı verimli ağlar gerektirir.

İnterneti yönetmek için, çeşitli web sitesi adlarının ve IP adreslerinin veritabanlarını tutan binlerce web sunucusu vardır. Yalnızca bir veya birkaç sunucu internetteki sürekli trafiği kaldıramaz. Bir ziyaretçi, ziyaret etmek istediği web sitesine girer. Arama motoru, isteği en yakın web sunucusuna iletir (buraya en yakın, fiziksel konumu değil, en kısa ping süresine sahip olan web sunucusunu ifade eder), etki alanı ve IP adresinin bir veritabanını tutan web sunucusunu belirtir. Bu sunucu, sırayla, IP adresini barındıran sunucu ile iletişim kurar ve buradan bilgiyi zincirin üst kısmına kadar ziyaretçiye geri gönderir.

PİNG WEB SİTESİ ARACI

Bir web sitesini yönetiyorsanız, web sitenizin tüm arama motorlarına bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için web siteme arama motorlarına ping atmak isteyeceksiniz. Ya da açık ve bağlandıklarını görmek için toplu ping geri bağlantıları isteyebilirsiniz.

Web sitenizin internette görünür kalmasını istiyorsunuz ve bunun için bir ping web sitesi aracına ihtiyacınız var. Web siteleri kategorinize hizmet veren her sunucuya ping atamaz ve web sitenizin onlar tarafından görünüp görünmediğini kontrol edemezsiniz. Bu yüzden arama motorlarına ve web sunucularına ping atmak için bir yardımcı programa ihtiyacınız var ve trkontrol.com, kullanmanız için mükemmel ve güvenilir bir araca sahip ve ücretsiz!

Kullanmak için arama tarayıcınızdan trkontrol.com adresine gidin ve ping web sitesi aracını bulun. Veya arama tarayıcınızın adres çubuğuna https://www.trkontrol.com/online-site-ping-atma-araci' kopyalayın / yapıştırın. Ekran açıldığında web sitenizin URL adresini girin. Sonraki 'kategori' kutusu, varsayılanı 'diğerleri' olarak ayarlanmıştır. Aşağı oka tıklayın ve kategorilerin bir listesi görüntülenecektir. Web sitenizin kategorisini seçebilirsiniz. Artık ping atmaya hazırsınız, 'Gönder' düğmesini tıklayın.

Şimdi bekleyin ve yardımcı programın web sitenizin kategorisiyle ilişkili tüm web sunucularına ve arama motorlarına ping atmaya başlayacağını görün. Tüm dünyaya yayılmış binlerce web sunucusu olduğundan, yardımcı programın tamamlanması birkaç dakika sürecektir. Web sitenize çeşitli web sunucularından ping atıyor ve ping başarılı olursa, sonuç kutusunda 'ping için teşekkürler' mesajı gösterecek.

Bu testin sonuçlarına baktıktan sonra, web sitenizin internette görünür ve bağlanabilir olduğunu biliyorsunuz.