RGB to Hex - RGB'den Hex'e dönüştürücü

Arama motoru optimizasyonu

RGB'den Hex'e dönüştürücü - RGB to Hex


Kırmızı, yeşil ve mavi renk düzeylerini (0-255) girin ve Dönüştür düğmesine basın:

Kırmızı renk (R):
Yeşil renk (G):
Mavi renk (B):
Renk önizlemesi:
 
altıgen renk kodu:
RGB renk kodu:
HSL renk kodu:

Hakkında RGB'den Hex'e dönüştürücü - RGB to Hex

Bir blog, bir e-Ticaret açılış sayfası veya tam teşekküllü bir web sitesi için olsun, bir HTML veya CSS web sayfası oluşturmanın ortasındasınız. Sayfanın belirli bölümlerinde kullanmak istediğiniz renkleri tam olarak biliyorsunuz ama sorun şu ki renkler size sadece rgb renk modelinde sunuluyor.

HTML kodlarında tam olarak aynı renkleri elde etmek için ne yapmalısınız, böylece onları yaratımınıza kolayca ekleyebilirsiniz?

Cevap? RGB renginizi Hex'e dönüştürün.

Ve RGB'den Hex'e renk dönüştürme aracımızla, düşündüğünüzden çok daha kolay!

0 ile 255 arasında değişen Kırmızı, Yeşil ve Mavi için değerler biçiminde girdi alır ve ardından bu değerleri html/css kodunda renk belirtmek için kullanılabilecek bir onaltılık dizgeye dönüştürür. Fotoğraf düzenleme yazılımı genellikle RGB'de rengi temsil eder ve bu nedenle, fotoğraf düzenleme yazılımınızda kullandığınız renkleri html öğenizin arka planı olarak kullanmak istiyorsanız, RGB değerlerinin onaltılı gösterimini almanız gerekir. Bu araç, bu değerleri almanızı sağlar.

Hex'e dönüştürün

Belki bir web sayfasında bir hex kodu gördünüz ve bu rengi fotoğraf düzenleme yazılımınızda kullanmak istiyorsunuz. Bu durumda, fotoğraf düzenleme yazılımınız onaltılık değerleri desteklemiyorsa RGB değerlerine ihtiyacınız olacaktır.