Sayfa Hızı Kontrolü - Page Speed Checker - Google Pagespeed Insights Checker

Arama motoru optimizasyonu

Google Sayfa Hızı Kontrolü - Page Speed Checker - Google Pagespeed Insights Checker


URL girinHakkında Google Sayfa Hızı Kontrolü - Page Speed Checker - Google Pagespeed Insights Checker

trkontrol.com tarafından hazırlanan bu Web Sitesi Sayfa Hız Testi aracını kullanarak web sitenizin hızını izleyin

Bir web sitesi sahibi veya web yöneticisi olarak, web sitesi hızını kontrol etmek çok önemlidir çünkü genel kullanıcı deneyimi üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

İnsanların farklı sitelere göz atarken çok az sabırlı olduklarını biliyoruz, ihtiyaç duydukları tüm bilgileri bir çırpıda almak istiyorlar. Bu ücretsiz web hız testi aracını geliştirmemizin nedeni budur.

Amacımız, web sitesi sahiplerine web sitesi yükleme süresini ve performansı nasıl artıracaklarını analiz etmede yardımcı olmaktır. Bu Web Sitesi Hız Testi aracı, hangi sayfalarınızın hızlı veya çok yavaş olduğunu belirleyebilir.

Bu site hız testi aracını kullanmak için özel bir beceri gerekmez çünkü çok kullanıcı dostudur. Yalnızca sayfa hızı testi için çalıştırmak istediğiniz URL'yi girmeniz, "Kontrol Et" düğmesine tıklamanız yeterli olacak ve sonuçları hemen alacaksınız.

Tüm web sitesi sahiplerine ve yöneticilerine sitelerini optimize etmelerine ve daha fazla site ziyaretçisini çekmelerine yardımcı olabilecek çok faydalı bir araç sağlamak istedik, böylece kullanıcılar için bu sayfa hızı test aracını geliştirdik.

WEB SİTESİ HIZ TESTİ ARACIMIZI NEDEN KULLANMALISINIZ?

trkontrol.com olarak, tüm kullanıcılarımıza arama motoru optimizasyonu için kullanabileceğiniz en verimli ve güvenilir araçları sağlamak istiyoruz.

Geliştirici ekibimiz, tüm web sitesi sahiplerine, web sitesi ziyaretçilerinin web sayfalarında gezinirken daha iyi bir deneyim yaşayacaklarından emin olmalarına yardımcı olmak için bu sayfa hızı test aracını oluşturdu. Web sitesi yükleme süresi çok önemlidir çünkü çoğu kişi yavaş yüklenen bir sayfa veya web sitesine sıfır toleransa sahiptir.

Hemen çıkma oranınız yüksekse bu Web Sitesi Hız Testi aracını kullanın, size kolay gezinme için hangi sayfaları iyileştirmeniz gerektiğini gösterecektir. Bu, ziyaretçilerinizin web sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlamanın tek yoludur ve bu da mal satıyorsanız veya hizmet sunuyorsanız gelir elde etmenize yardımcı olabilir.

Kötü performans ve yavaş web sitesi yükleme süresi nedeniyle potansiyel müşterileri sitede kalmadıkları için çok para kaybettiklerini zaten deneyimlemiş birçok web sitesi sahibi var. Bunun bariz nedeni, sayfa hızı testine hiç gitmemiş olmaları ve bu web sitesi yükleme gecikmesine hiç dikkat etmemeleridir.

WEB SİTESİ HIZI NEDİR?

"Web Sitesi Hızı" aynı zamanda "Web Sitesi Yükleme Süresi" olarak da bilinir ve bu, bir kullanıcının belirli bir web sayfasının tüm içeriğini göstermek için harcaması gereken süreyi ifade eder. Aynı zamanda bir web tarayıcısının sunucudan bilgi alması için geçen süredir.

İnternet kullanıcıları çok uzun süre beklemek istemezler, bu yüzden sayfa hızı içgörülerini sınıflandırmak söz konusu olduğunda web sitesi hızı kritik bileşenlerden biridir.

Bu Web Sitesi sayfası hız testi aracı, web sayfalarınızın hızlı yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için ihtiyacınız olan tek araçtır. Web sitesi yükleme süresiyle ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlayabilir. Bu web sitesi yükleme testi aracı, farklı resimlerden dosyalara kadar her şeyi kontrol eder.

Daha hızlı bir web sitesi yükleme süresine sahip bir web sitesinin olumlu sonuçlar almasının garantili olduğunu her zaman unutmayın.

SAYFA HIZI TESTİ KULLANMAK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Tüm web sitesi sahiplerine, web sayfanızın genellikle ne kadar zaman yüklenmesi gerektiğini öğrenmek için bu web sitesi sayfa hız testini kullanmalarını öneririz.

Günümüzde özellikle web sayfalarına eklenen gelişmiş özellikler ile sayfa hızını etkileyebilecek birçok faktör bulunmaktadır:

  • Slayt gösterileri
  • Animasyonlar
  • Yüksek kaliteli görüntüler
  • Yüksek çözünürlüklü videolar
  • Harici Uygulamalar vb.

Web sitesi yükleme süresinin web ziyaretçileriniz için çok önemli olduğunu unutmayın. Çoğu, bir web sitesinin 2 saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekler. Aksi takdirde, sayfadan ayrılırlar ve bir sonraki web sitesine geçerler. Bu nedenle, bu sayfa hız testini en az bir kez kullanmayı unutmayın.

Bunun olmasını önlemek için, bu sayfa hız testini kullanarak sayfalarınızı her zaman kontrol etmelisiniz, çünkü bu, web sitenizin ziyaretçilerini artırarak web sitenizi optimize etmeye yardımcı olabilir. Çünkü ne kadar memnun kullanıcılar alırsanız, iyi bir sayfa sıralaması elde etme şansınız o kadar yüksek olur.

SAYFA HIZ KONTROLU ARACI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Kaliteli içerik ve hızlı yüklenen web sitesi hızı, başarılı bir web sitesinin anahtarıdır. Sayfa hızı yalnızca kullanıcı memnuniyetini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda performans söz konusu olduğunda bir web sitesinin ne kadar verimli olduğunun da bir göstergesidir.

Bir web sitesi sahibi veya yöneticisi için, sitedeki trafiği artırmaya ve gelir elde etmeye yardımcı olabileceğinden, web sitesini çekici ve kullanıcı dostu hale getirmesi gerekir. Bu web sitesi hız testi aracı, özellikle yüksek hemen çıkma oranına sahip web siteleri için onlara çok yardımcı olabilir. Çünkü normal web hız testi ile, web sitesi sahibine web sitesinin Web'de nasıl performans gösterdiğine dair bir fikir verir. Bu site hız testinin sonuçları, onlara Google sayfa hızını ve genel performansı iyileştirmeye yardımcı olacak gerekli eylemleri yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağlayabilir.

GOOGLE SAYFA HIZINI ARTIRMANIN YOLLARI

Aşağıda Google sayfa hızının nasıl iyileştirileceğine dair bazı yararlı ipuçları listelenmiştir:

Uygun resim boyutunu kullanın - web sayfanıza resim eklerken, uygun boyuta sahip olmaları gerekir çünkü büyük boyutlu resimler web sitesi hızını yavaşlatabilir.

Sıkıştırma Araçlarını Kullanın - İnternette bugün büyük dosyaları sıkıştırmak için kullanabileceğiniz birçok sıkıştırma yazılımı vardır. Bu, bayt tasarrufu yapmanıza ve sayfa hızı analizlerini geliştirmenize yardımcı olabilir.

HTML, CSS ve JavaScript için bir minifier aracı kullanın - bu, bir web sitesini optimize etmede ve sayfa hızını artırmada yardımcı olur. Bunu yapmak için HTML, CSS ve JavaScript kodlarını küçültmek için özel bir araç kullanabilirsiniz; bu, komut dosyasındaki virgül ve boşluklar gibi gereksiz karakterleri kaldırmanın en hızlı yoludur. Kodu küçülttükten sonra sayfa hızı testine gidin, böylece HTML ve CSS küçültmenin ne kadar etkili olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz.

Bir Kaldıraç Tarayıcısı Önbelleğe Alma Tarayıcısı kullanın - bir grup bilgi için bir önbellek oluşturmaya yardımcı olabilir, böylece bir kullanıcı söz konusu web sayfasına her döndüğünde tarayıcının tüm sayfayı yeniden yüklemesine gerek kalmaz.