Web Sitesi Link Sayısı Kontrolü - Website Links Count Checker

Arama motoru optimizasyonu

Web Sitesi Link Sayısı Kontrolü - Website Links Count Checker


URL girinHakkında Web Sitesi Link Sayısı Kontrolü - Website Links Count Checker

Web sayfalarınızdaki bağlantıların hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edilmesi için bu "Link Sayısı Kontrolü" aracını kullanın

Bu ücretsiz çevrimiçi araç, belirli bir sayfada kaç tane giden bağlantı olduğunu saymak istiyorsanız ihtiyacınız olan şeydir. Web sitesi sahipleri ve web yöneticileri, bir web sitesinin kalitesinden emin olmak için web sayfalarındaki harici bağlantılarını düzenli olarak kontrol etmelidir.

Daha da önemlisi, bu araç paradan tasarruf etmenize ve güvenilirliği olmayan bir hizmet sağlayıcıdan reklam veya bağlantı kurma zahmetinden tasarruf etmenize yardımcı olabilir. "Bağlantı Çiftlikleri" nin (yalnızca geri bağlantıların çoğaltılması için var olan sayfalar veya web siteleri) kullanımı, arama motoru optimizasyonu için iyi bir seçenek değildir, çünkü bu tür bağlantı kurma faaliyetlerini algılayabilen özel bir algoritmaya sahiptirler. Aslında, web sitenizi optimize etmenize yardımcı olmaktan çok zarar verebilir.

Bu nedenle, bağlantı alışverişi yapacaksanız web sitenizin itibarına zarar verebilecek sayfaları kaldırmak için bu bağlantı sayım denetleme aracını bir başlangıç ​​noktası olarak kullanmanız önerilir. Ardından, söz konusu web sayfasının alaka düzeyini manuel olarak gözden geçirerek daha fazla analiz yapabilirsiniz.

BAĞLANTI SAYIMI DENETLEYİCİSİ

Çoğu web sitesi sahibinin endişelendiği bir web sitesinin en önemli yönlerinden biri, web sayfalarında hem iç hem de dış bağlantılar olmak üzere sahip oldukları numara bağlantısıdır. Bir web sitesi ne kadar çok ve kaliteli bağlantıya sahipse, Google gibi arama motorları tarafından o kadar yüksek sıralanır.

Bağlantı Sayım Denetleyicimiz, web sayfalarınızın dahili, harici bağlantılarını ve geri bağlantılarını izlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca Dofollow veya Nofollow bağlantıları olup olmadıklarını da gösterir. Başka bir deyişle, bu bir gelen ve giden bağlantılar çıkarıcı olmasının yanı sıra arama motoru optimizasyonu için oldukça faydalı olan bir sayaç aracıdır.

trkontrol.com olarak, web sitesi sahiplerine ve yöneticilerine, web sitelerinin bağlantı değeri hakkında iyi bir fikir verebileceğinden, hem iç hem de dış bağlantıları sayabilecek en iyi aracı sağlamak istiyoruz.

Web Sitesi Link Sayısı Kontrolü, bir web sayfasının kalitesini iyileştirmek için kullanabileceğiniz tüm gerekli bilgileri elde etmede son derece yararlıdır. Genellikle, web sitesi sahibi belirli bir web sayfasında kaç tane iç ve dış bağlantı olduğunu kontrol etmek ister.

ARACI NASIL KULLANILIR?

Web Sitesi Link Sayısı Kontrolü aracının kullanımı çok kolaydır. Yalnızca metin alanına URL'yi girmeniz ve ardından "Kontrol Et" düğmesini tıklamanız gerekir. Sistemimiz, isteğinizi işleyecek ve sonucu anında oluşturacak benzersiz bir algoritma kullanır. Sonuçlar size aşağıdaki bilgileri gösterecektir:

Toplam bağlantı

Bir web sitesinin sahip olduğu iç ve dış bağlantıların toplam sayısıdır. Yinelenen bağlantıların ve boş bağlantıların sayısını da belirten web sitesi bağlantıları sayma denetleyicisi araçları vardır.

Dahili bağlantılar

Bir web sitesinde bulunabilen bağlantı sayfalarıdır. Genellikle web sitesi menüsü veya ara bağlantılar yoluyla bağlanırlar.

Dış bağlantılar

Diğer web sitelerine veya ortak web siteleri olarak da bilinen bağlantılardır. Bir web sitesinin arama motoru optimizasyonu için sahip olduğu harici bağlantı sayısı ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Ancak, tüm bağlantılar spam sitelerinde değil, alakalı ve güvenilir web sitelerinde olmalıdır.

Nofollow bağlantısı

Tehdidi işaret ettikleri için genellikle kırmızı renkte gösterilir. Bir web sitesine yönelik tehdidin kapsamı hala tartışmalıdır. Yine de nofollow bağlantılarından kaçınmalısınız. Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal medya siteleri otomatik olarak Takip Yoktur.

Dofollow bağlantısı

Google ve diğer arama motorlarının onları takip etmesine ve web sitenize ulaşmasına izin veren bağlantılardır. Bu bağlantı web sitesi için faydalıdır çünkü arama motorlarında iyi bir sayfa sıralaması elde etmenize yardımcı olabilir.

Web sitenizi başka bir siteye bağlayan bağlantı metnini de tanımlayabilen bazı web sitesi bağlantıları sayma denetleyici araçları vardır. Bu, daha fazla Dofollow bağlantısı oluşturmak için metni analiz etmenize yardımcı olabilir.

DAHA FAZLA BAĞLANTIYI NASIL ALABİLİRİM?

Takip bağlantılarını almanın en etkili yolu, bu web sitesi bağlantıları sayma denetleyicisi aracını kullanmaktır. Sonuçlardan, bağlantılarınızı arama motorları için daha çekici hale getirmek için sayfalarınızda gerekli değişiklikleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Bağlantılar (hem dahili hem de harici) web sayfası içeriğiyle ilgili olmalı ve SEO konusunda size yardımcı olmak için uygun bağlamda kullanılmalıdır.

Ayrıca, Google gibi farklı arama motorlarında daha iyi bir sayfa sıralamasına yol açabilecek web sitesi trafiğini artırmaya yardımcı olacak sayfa yetkisine sahip benzer bir web sitesinde konuk blogları da yapabilirsiniz.

Arama motorunun sıralama kriterleri, bilgileri akıllıca işleyebilen benzersiz bir algoritma kullanır. Kötü amaçlı bağlantılar satın alarak veya çiftlik bağlantılarını kullanarak bu arama motorlarını kandırmaya çalışan web siteleri, bu tür etkinlikleri tespit etmenin bir yolunu buldukları için başarılı olmayacaktır.

DOFOLLOW VE NOFOLLOW BAĞLANTILARI SEO'YU NASIL ETKİLER?

Google gibi çoğu arama motoru, bir web sitesi bağlantısını diğer ilgili sitelerle ilişkilendiriyordu ve bu, birçok web sitesi sahibi ve blog yazarı için bir ikilem yarattı. Bazıları bu fırsatı para kazanmak için kullandı; saf web sitesi sahiplerine ve web yöneticilerine sahte bağlantı çiftlikleri teklif edildi. Sadece harici bağlantıların öneminin farkındadırlar, bu yüzden ücretli çiftlik bağlantılarına düştükleri için.

Ancak, başka bir ikileme yol açar çünkü zayıf içerik barındıran bağlantılar farklı blog sitelerine yerleştirilmiş ve web sitelerine bağlanmıştır. Çalışkan web sitesi sahipleri ve blog yazarları için büyük bir sorun haline geldi, bu yüzden bu kötü uygulamaya bir son vermek için sitelerine takip etmeyenler eklediler.

Google ve diğer arama motorları da etkilendi ve sıralama algoritmalarını değiştirmek zorunda kaldı. Bağlantıların geçerliliğini kontrol edecek bir sistem oluşturdular ve ayrıca sahte ve spam web siteleri ile uğraşırken Takip Yok konseptini uyguladılar.

Pek çok web sitesi sahibi, bilinmeyen kaynaklardan bağlantı satın almakla ilişkilendirilen Takip Etmeyen bağlantılar alma konusunda daha dikkatli hale geldi ve bunun yerine güvenilir kaynaklar veya web siteleriyle bağlantı kurmaya güvendi.