Website Ekran Görüntüsü Oluşturucu - Website Screenshot Generator

Arama motoru optimizasyonu

Website Ekran Görüntüsü Oluşturucu - Website Screenshot Generator


Bir URL girinWebsite Ekran Görüntüsü Oluşturucu - Website Screenshot Generator

Bilgisayardan anlıyorsanız, kişisel bilgisayarınızda görüntülenen ekranın ekran görüntüsünü nasıl çekeceğinizi bilirsiniz. Akıllı telefon ve tablette nasıl ekran görüntüsü alacağınızı bile biliyor olabilirsiniz. Ancak ziyaretçiler tarafından bir web sitesinin ekran görüntüsünü almak tamamen farklıdır.

WEBSİTE EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ OLUŞTURUCU HAKKINDA

Bilgisayardan anlıyorsanız, kişisel bilgisayarınızda görüntülenen ekranın ekran görüntüsünü nasıl çekeceğinizi bilirsiniz. Akıllı telefon ve tablette nasıl ekran görüntüsü alacağınızı bile biliyor olabilirsiniz. Ancak ziyaretçiler tarafından bir web sitesinin ekran görüntüsünü almak tamamen farklıdır.

Bir web sitesi yöneticisi olarak, müşterinizden web sitenizde bir sorun olduğuna ve kötü amaçlı yazılım veya virüs tarafından vurulduğunu veya saldırıya uğradığına dair şikayetler alabilirsiniz. Veya web sitesinin bazı işlevleri, olması gereken sayfayı görüntülemiyordur.

İlk işleminiz, site ziyaretçisini sorgulayarak sorunu anlamaya çalışmak olacaktır. Peki ya ziyaretçi sorularınızı anlamıyorsa veya farklı bir dilde konuşuyorsa? Artık hazır bir çözümünüz olmayan gerçek bir sorunla karşı karşıyasınız. Ayrıca,

Bu gibi durumlarda, en iyi seçeneğiniz, ziyaretçinizden sitenizin bir ekran görüntüsünü almasını ve size postalamasını istemektir. Ancak burada büyük olasılıkla başka bir soruna rastlarsınız, bu da ziyaretçinizin size e-posta göndermek için nasıl ekran görüntüsü alacağını bilmemesidir.

Her bilgisayar veya dizüstü bilgisayar, ekranı yazdırmak için aynı talimatları izlemez. Bazı bilgisayarlarda, 'ctrl' düğmesine ve 'prt sc' düğmesine basmanız gerekir. Bazılarında, ekran görüntüsü almak için 'fn' tuşuna ve 'prt sc' tuşuna basmanız gerekir. Diğerlerinde, 'alt' ve 'prt sc' düğmelerine basmanız gerekir. Web sitenizin ziyaretçisiyle aynı marka bilgisayarı kullanıyorsanız ve o sizinle aynı dili konuşuyorsa, o zaman kolay olacaktır. Ekran görüntüsü almak için basmaları gereken tuşları açıklayabilirsiniz. Farklı bir bilgisayar kullanıyorlarsa, ekran görüntüsü almak için farklı tuş kombinasyonlarını denemelerini isteyebilirsiniz.

Şimdi buraya kadar her şey yoluna girecek, ama şimdi zor kısma geldik. Şimdi, ziyaretçiye Microsoft Windows tabanlı bir makine kullanıyorlarsa 'boya'yı açmasını ve yakalanan ekranı ona yapıştırmak için' yapıştır'a basmasını ve kaydetmesini ve size postalamasını sağlamanız gerekir. Ancak ziyaretçi bir Apple bilgisayar kullanıyorsa, boya uygulaması farklı olacaktır.

Tüm bu adımlar, bir web sitesi ziyaretçisinin izlemesi ve sizin açıklamanız için oldukça zor olabilir. Dolayısıyla, en iyi seçeneğiniz siteyi ziyaret etmek ve sorunu incelemek olacaktır ki bu başka bir soruna yol açabilir. Diyelim ki ziyaretçinizin karşılaştığı sorunla karşılaşmıyorsunuz; şimdi gerçek bir sorunun var.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ OLUŞTURUCUSUNA NEREDE IHTİYACINIZ VAR?

Ekran görüntüsü oluşturucu, bazı durumlarda kullanılabilen kullanışlı bir araçtır. Örneğin, Google'ın tarayıcısının son ziyaretinde web sitenizden çıkardığı son ekran görüntüsünü görmek istiyorsunuz. Veya web sitenizde bir sorun olması durumunda bir ekran görüntüsü alıp web sitenizin barındırma hizmetine göndermek isteyebilirsiniz. Veya web sitenizde değişiklikler yapıyorsunuz veya bunu yapan bir geliştiriciniz var ve değişiklikleri görmek veya bunların geçmişini korumak için bir ekran görüntüsüne ihtiyacınız var. Ayrıca site geliştiricisiyle çevrimiçi bir ekran görüntüsü paylaşımı yapabilir ve bununla ilgili fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Başka bir durum da, çalıştığınız kuruluş için bir web sitesi geliştiriyor olmanız olabilir ve başkalarının görüşlerini almak için onlara sitenin ekran görüntülerini göstermek isteyebilirsiniz. Veya işinizi yapıyorsanız, ekran görüntülerini arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz.

Aslında, ekran görüntülerinin uygun olduğu sayısız durum vardır. Kullanımını öngören bilgisayar üreticileri, uzun zamandan beri 'ekranı yazdır' seçeneğini sağladı. Cihazlarında kullanılan işletim sistemlerinin bu araca uygun olmasını sağlamışlardır. Nasıl kullanılacağını bilmek için bilgisayar bilgisine sahip olmanız gerekir. Doğru düğmelere basmak ekranı yakalayacaktır, ancak onu nasıl ve nereye yapıştıracağınızı bilmeniz ve bilgisayarınızda görüntü olarak kaydetmeniz gerekir. Ücretsiz ekran görüntüsü API'si, Google ekran görüntüsü API'si veya ekran görüntüsü API'si JavaScript'i kullanabilirsiniz. Ancak trkontrol.com bir web sitesi ekranını yakalamak için ücretsiz bir araç sunduğunda neden bu uygulamalardan herhangi birini kullanmanız gerekiyor?

WEB SİTESİ EKRAN OLUŞTURUCUSUNU KULLANMA

trkontrol.com web sitesi ekran oluşturucusunu kullanmak oldukça basittir. Adres çubuğuna bunu girerek arama tarayıcısından trkontrol.com'a gidin. Ardından simgeleri aşağı kaydırabilir ve web sitesi ekran oluşturucu simgesini bulduğunuzda ona basabilirsiniz. Uygulamayı açmak için görüntü çubuğuna web sitesi ekran üreticisine de girebilirsiniz.

Ekranda, çubuk web sitesinin URL'sini girer, sadece alan adını değil, URL'yi de yazmayı unutmayın. Örneğin, http: // www girin. (Web sitemin adı). (Uzantı) ve 'Gönder'e basın. Uygulama, web sitesinin ekran görüntüsünü döndürecektir. Bilgisayarınıza kopyalayabilir / yapıştırabilirsiniz.

Web sitelerinin ekran görüntülerini almak için bu kullanışlı ve ücretsiz aracı kullanmak kadar basit. Öyleyse devam edin ve istediğiniz zaman kullanın.