www Yönlendirme Kontrolü - www Redirect Checker

Arama motoru optimizasyonu

www Yönlendirme Kontrolü - www Redirect Checker


Bir URL girinwww Yönlendirme Kontrolü - www Redirect Checker

Web sitenize veya sayfalarına uygulayabileceğiniz birkaç tür yeniden yönlendirme vardır. Bazıları doğrudan bağlantılıdır, diğerleri ise dolaylı olarak SEO ile bağlantılıdır.

ÇOK GEÇ OLMADAN YÖNLENDİRMELERİ KONTROL EDİN

URL yönlendirmesinin oldukça basit olduğunu anlamak, kullanıcıyı bir web konumundan diğerine göndermek sunucu tabanlı bir işlevdir. Yönlendirmeler, adreslerinin değişmesi nedeniyle web siteleri tarafından birçok nedenle uygulanmaktadır. Bunların arasında en önemli sebep, sitenizi en son arama motoru optimizasyon teknikleriyle senkronize etmektir. Zamanınızı boşa harcamayalım ve yönlendirmelerin SEO'nuzu nasıl etkileyebileceğini araştırmayalım .

301 yönlendirmesinin SEO üzerinde en önemli etkiye sahip olduğunu unutmamalısınız. Sayfa Sıralaması, web sayfanızın SEO'sunun ne kadar güçlü olduğunu ölçen faktördür ve 301 ile ilişkisini bilmelisiniz.

2016'dan önce 301, sayfa sıralamasını olumsuz etkiledi, ancak bugün işler tamamen tersine döndü. Bir web sitesinin 301 yönlendirmeleri kullanması durumunda sayfa sıralamasında% 15'lik bir kayıp yaşayabileceği varsayılmıştır. Google'ın eski Webspam başkanı Matt Cutts, bu prosedürü açıkladı ancak yönlendirmeler nedeniyle sayfa sıralamasında karşılaşılabilecek kesin bir kayıp rakamından bahsetmedi. Ancak, resmi olarak Haziran 2016'da hiçbir web sitesinin yeniden yönlendirmeler nedeniyle sayfa sıralamasında düşüş yaşamayacağı açıklandı. Bunun yerine, bir web sayfasının organik trafiğinin artmasına neden olabilir.

SEO'ya aşinaysanız, tüm yönlendirmelerin iyileştirmeyle sonuçlanmadığını da biliyor olabilirsiniz. Bazıları riskli olabilir ve bir web sitesinin SEO'suna zarar verebilir. Bu, web sitenizle ilişkili yönlendirmeler hakkında bilgi sahibi olmayı çok önemli hale getirir. SST'nin URL yönlendirme denetleyicisini kullanabilirsiniz!

YÖNLENDİRME TESTİ - YÖNLENDİRME TÜRLERİ

Daha önce belirtildiği gibi, birçok yönlendirme bir web sitesinde uygulanmaktadır. Daha fazla ilerlemeden önce, her tür URL yönlendirmesinin işlevselliğine bir göz atalım.

300 Çoklu Seçenek:

Bu kod, bir kullanıcının yararlanabileceği bir dizi olası seçenek olduğunu gösterir. Bunun tipik bir örneği, genellikle yerelleştirme olarak bilinen bir dilden diğerine geçmek olabilir.

301 Yönlendirmesi:

301 durum kodu, eski URL'deki tüm tıklamaları yenisine aktarmak için kullanılır. Alan adında değişiklik yapan web siteleri ve birleşen işletmeler tarafından kullanılır. Bunu 301 yönlendirme denetleyicisi aracıyla tanımlayabilirsiniz.

302 Bulunan Durum:

301'e benzer şekilde, 302 de tıklamaları başka bir URL'ye taşımak içindir, ancak yalnızca belirli bir süre içindir ve kalıcı olarak benimsenemez. Bağlantı suyu yeni URL'ye aktarılmaz; bu nedenle, yeni URL bu durumda arama motorları tarafından sıralanmaz. Bu kodun yeni sürümü, önceden "geçici olarak taşınan" "bulundu" olarak değiştirildi.

307 Geçici Olarak Taşındı:

Bu HTTP durum kodu, tıklamaların geçici olarak aktarılması için ima edilmiştir. 307, sunucunun bakımı sırasında veya materyalin yeni bir URL'ye taşınmasının zorunlu hale geldiği diğer herhangi bir nedenle kullanılmalıdır.

Meta Yenileme:

Belirli bir süre sonra sayfayı otomatik olarak yenilemek için web sitelerinin ima ettiği bir tekniktir. Meta Refresh yönlendirmesi sitenin tamamı yerine her sayfaya uygulanır.

Mevcut çeşitli yeniden yönlendirmelerle, yönlendirmeleri arada bir kontrol etmek önemlidir.

WEB SİTESİ YÖNLENDİRMESİ TRAFİK YÖNLENDİRMELERİNİ SAĞLAR

Yönlendirme izleyiciyi kullanmak, web sitelerinizin trafiğinin etkilenmeyeceğinden emin olmanızı sağlar. Örneğin, çevrimiçi olarak yalnızca tek bir ürün satan bir markanız var ve yeni bir ürün grubu tanıtıyorsunuz. Kuşkusuz, alan adını değiştirmek daha geniş bir kitleyi hedeflemenize yardımcı olacaktır. Ancak eski ziyaretçiler, eski URL'yi girerlerse yeni web sitenizi bulamayabilir.

Bu nedenle, mevcut trafik kaybını önlemek için 301 yönlendirme kodunu kullanmak önemlidir. Ve bunu yaparsanız, 301 denetleyici aracını kullanmak, yeni etki alanınızın trafiği eskisinden yeniden yönlendirdiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır. SEO'suna zarar vermeden bir web sitesini yeniden yönlendirmenin etkili bir yoludur.